FAQ
1. Jaka jest funkcja oleju lnianego w produktach Koopmans?
Dzięki połączeniu klasycznych olejów lnianych i nowoczesnych wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych udało się firmie Koopmans stworzyć kombinację, która wykorzystuje zalety obu składników – naturalne właściwości zabezpieczające oleju lnianego oraz zdolność żywic alkidowych do znacznego przyspieszania czasu schnięcia powłoki.
Dzięki temu produkty marki Koopmans doskonale chronią drewno przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwym działaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dodatek oleju lnianego podkreśla naturalną strukturę drewna, pozostawia trwałą, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię.
2. W jakich warunkach najlepiej stosować produkty marki Koopmans?
Zaleca się malowanie w godzinach między 10.00 a 16.00, w temperaturze między 5°C a 25°C oraz wilgotności poniżej 85%.
3. Czym w renowacji różni się olej od impregnatu?
Olej w renowacji nie wymaga wcześniejszego szlifowania oraz usuwania starej warstwy.
4. Na jakie podłoże należy nakładać Ecoleum?
Najlepszym podłożem dla Ecoleum jest drewno nieszlifowane.
5. Na jakie podłoża nie należy nakładać Ecoleum?
Nie zaleca się nakładania Ecoleum na gładko szlifowane twarde drewno a w zasadzie na wszelkie podłoża, które mogą niewystarczająco chłonąć Ecoleum.
6. Czy można nanosić dwie warstwy Ecoleum?
Zaleca się nałożenie drugiej warstwy jedynie w przypadku drewna nieszlifowanego.
7. Jaka jest różnica pomiędzy produktem Ecoleum a klasycznymi bejcami ogrodowymi?
Ecoleum zawiera szczególnie dużą zawartość ekstraktu - do 90%. Ecoleum zawiera zatem na litr mniej niż 10% rozpuszczalnika (większość bejc ogrodowych ok. 50-70%). W rezultacie jedna warstwa Ecoleum o niskiej zawartości rozpuszczalnika odpowiada 3 - 4 warstwom zwykłej bejcy ogrodowej.
8. Jaka jest różnica pomiędzy produktem Impregneer XT a klasycznymi lakierobejcami?
Z uwagi na nietypową konsystencję - w odniesieniu do tradycyjnych lakierobejc - IMPREGNEER XT doskonale wnika w głąb drewna a na jego powierzchni tworzy delikatną i elastyczną powłokę. Dzięki temu drewno swobodnie oddycha a powłoka nie ulega procesowi łuszczenia się czy pękania.
Drewno miękkie zaleca się pokryć trzema warstwami produktu: pierwsza warstwa stanowi warstwę impregnującą, druga warstwa (pośrednia) wypełniającą a trzecia warstwa (końcowa) tworzy połysk. W przypadku drewna twardego wystarczą dwie warstwy produktu: pierwsza impregnująco-wypełniająca i druga końcowa tworząca połysk.