logo

Historia firmy Nelf i marki Koopmans

Przedstawiamy Państwu ofertę na środki do ochrony i impregnacji drewna na bazie naturalnego oleju lnianego i wysokogatunkowych żywic alkidowych.

Przez połączenie klasycznych olejów lnianych i nowoczesnych wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych udało się marce Koomnas stworzyć kombinację, która wykorzystuje zalety obu składników – pozytywne, bo naturalne właściwości zabezpieczające oleju lnianego oraz zdolność żywic alkidowych do znacznego przyspieszania czasu schnięcia powłoki. Dzięki temu produkty marki Koopmans doskonale chronią drewno przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwym działaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dodatek oleju lnianego podkreśla naturalną strukturę drewna, pozostawia trwałą, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię.

Firma NELF i marka Koopmans od wielu lat są znanym i cenionym dostawcą do kilkunastu krajów europejskich.

imagedrops
imagedrops
imagedrops

KOOPMANS

Krótko o historii

Produkty marki Koopmans już od prawie 130 lat są synonimem wysokiej jakości.

Około roku 1885 pierwsze pokolenie rodziny Koopmans rozpoczęło produkcję farb z przeznaczeniem na rynek lokalny. Popyt na farby rósł w niezwykle szybkim tempie znacznie przekraczając ówczesne możliwości produkcyjne firmy. Mały, rodzinny biznes zaczął odnosić sukces. Wkrótce w małej holenderskiej miejscowości Ferwert powstała pierwsza fabryka farb Koopmans. W późniejszych latach firmą zarządzały kolejne trzy pokolenia rodziny Koopmans.

Do roku 1974 fabryka stała w centrum Ferwert. Kiedy stała się już zbyt mała na potrzeby firmy, a dodatkowo nie spełniała wymogów czasu, zdecydowano się na budowę nowej hali produkcyjnej na obrzeżach tego samego miasta. W połowie lat `90 i ta fabryka stała się zbyt mała. W roku 1997 podjęto więc decyzję o kolejnej przeprowadzce - do sąsiadującej z Ferwert miejscowości Marrum. Na jej obrzeżach powstała nowoczesna fabryka, wybudowana z wykorzystaniem najnowszych technologii. Otwarcia nowej fabryki dokonał Piet Klaas Koopmans - ostatni właściciel z rodziny Koopmans. Krótko po jego śmierci przejęcia fabryki dokonał Jacob Emmelkamp - właściciel firmy Nelf Lakfabrieken BV z Groningen. W roku 2004 do przedsiębiorstwa została dołączona jeszcze jedna firma - Drenth Verven BV z Winschoten.

W dniu 01.01.2007 cała firma pod logo NELF, zawierająca w sobie marki Koopmans, Nelf i Drenth, została sprzedana. Nowym właścicielem został Paul Dokter.

Firma Nelf Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w roku 1997. Początkowa działalność firmy opierała się w głównej mierze na produktach marki Nelf, a więc impregnatach i lakierach do przemysłowego powlekania drewna, stosowanych głównie przy produkcji stolarki otworowej. W roku 2009 do oferty dołączono produkty marki Koopmans - oleje i impregnaty do drewna wytwarzane na bazie naturalnego oleju lnianego.